Новини

22.09.2023

Державна хмара для ЦОВВ: централізоване рішення інстансу Дія.Engine та хостингу державних електронних реєстрів в ДП «Українські спеціальні системи»

Презентація інноваційного та уніфікованого інструменту для створення та керування державними реєстрами Дія.Engine: генеральний директор ДП «УСС» Михайло Дмитриченко розповів про можливості доступу до інформаційної системи Дія.Engine та її хостинг в ДП «Українські спеціальні системи»


ДП «УСС» – ТЕХНІЧНИЙ АДМІНІСТРАТОР ПЛАТФОРМИ ДІЯ.ENGINE

Дія.Engine – це сучасна платформа для швидкого, прозорого та безпечного розгортання та ведення державних електронних реєстрів, створена у результаті співпраці Мінцифри та Держспецзв’язку. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №356 від 18 квітня 2023 року ДП «Українські спеціальні системи», яке входить до сфери управління Адміністрації Держспецзв’язку, є технічним адміністратором інформаційної системи Платформа Дія.Engine


ПОРЯДОК ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ

ІС Платформа Дія.Engine надається технічним адміністратором ДП «Українські спеціальні системи» на підставі договору про приєднання або використання інформаційної системи.

 • договір про приєднання до середовища інформаційної системи – окремо виділене програмне та апаратне забезпечення для сталого, надійного та захищеного функціонування ІКС Платформи для адміністрування, ведення та хостингу електронних реєстрів на базі інстансу ДП «УСС»
 • договір про приєднання до середовища розробки – окремо виділене програмне та апаратне забезпечення для створення електронних реєстрів командами розробників на базі інстансу ДП «УСС»
 • договір про використання інформаційної системи – інстанс Платформи для створення, адміністрування, ведення та зберігання публічних електронних реєстрів власниками реєстрів.

ДЕРЖАВНА SAAS-ХМАРА ДЛЯ ЦОВВ

Модель надання послуг інстансу, який вже розгорнутий та супроводжується технічним адміністратором ДП «УСС», побудована за принципом SaaS (Software as a Service) і включає в себе:

 • готову інфраструктуру для створення, розгортання та управління реєстрами;
 • масштабованість;
 • підтримка актуальних версій програмного забезпечення (включно із всіма оновленнями);
 • технічна підтримка 24/7;
 • інтегровані системи моніторингу, відновлення та резервне копіювання;
 • захищений вузол інтернет-доступу (ЗВІД);
 • побудована та атестована комплексна система захисту інформації (КСЗІ);
 • криптографічний та технічний захист інформації

РЕЄСТРИ, ЩО ВЖЕ ФУНКЦІОНУЮТЬ В ДЕРЖАВНІЙ ХМАРІ ДП «УСС»

Під час свого виступу на презентації Платформи Дія.Engine генеральний директор «Українських спеціальних систем» Михайло Дмитриченко зазначив:

«З 10 реєстрів, розроблених на базі Дія.Engine, перші 3 вже функціонують на платформі ДП «УСС». Мова йде про Реєстр медвиробів Міністерства охорони здоров’я України, Реєстр тимчасово окупованих територій Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Система обліку компенсацій витрат ВПО за житло (Е-прихисток) Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Ще 7 реєстрів завершують останні тестування та готуються до розміщення у нашому хмарному середовищі. Загалом, в процесі розробки зараз знаходиться більше 50 державних реєстрів»


CDTO МІНІСТЕРСТВ ТА СЕО КОМАНД РОЗРОБКИ ПРО ХМАРНИЙ СЕРВІС ДП «УСС»

«Розробка та розміщення реєстрів на Дія.Engine – це круте і одночасне рішення одразу декількох важливих проблем:

1) спрощення та здешевлення розгортання, адже фактично ці дії виконуються спеціалістами УСС;
2) підтримання актуальних версій технологій та рівня безпеки;
3) здешевлення самої розробки за рахунок того, що архітектура інфраструктури вже розроблена;
4) і, зрештою, дешевша вартість розробки КСЗІ, бо на інфраструктуру КСЗІ вже є»

Василь Задворний, СEO МК-Консалтинг

«Доступи до тестових та продуктивних середовищ розробки програмного забезпечення потребують значних серверних потужностей та супроводжуються великою кількістю нормативної документації. Щоб уникнути багатьох проблемних і відверто не дешевих питань, держава створила можливість централізованого розміщення в «УСС», де є відповідні потужності та експертиза»

CDTO Мінагро Денис Башлик

«Не треба ускладнювати, коли вже є готове рішення інстансу від «Українських спеціальних систем». Це швидко, бюджетно та надійно!»

Роман Ланський, СEO Стрімко