Новини

08.05.2020

День пам’яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни

В Україні 8 травня відзначають День пам’яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни. Життя понад 80 мільйонів людей, забрало жорстоке протистояння нацистів та країн антигітлерівської коаліції. А 9 травня Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Державне підприємство “Українські спеціальні системи” вшановує пам’ять загиблих та з болем у серці згадує усіх невинно вбитих, скалічених і замордованих жертв війни. Пам’ятаємо, прославляємо і шануємо наших воїнів, які віддали життя за рідну землю і дали відсіч агресору.

На території України велися найзапекліші бої Другої світової війни. Територія між Карпатами і Доном перетворилася на “криваві землі”. У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів.

Українці боролися проти Гітлера та його союзників у арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції, Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.

На основі військових з’єднань, які вели бойові дії на території України, були сформовані чотири Українські фронти, куди було мобілізовано майже 3,7 мільйонів осіб, переважно українців.

Війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року: 120 тисяч українців зі зброєю в руках зустріли нацистів у лавах Війська Польського. Львів та інші західноукраїнські міста вже у перший день війни зазнали бомбардувань.

Українці перетворилися на “гарматне м’ясо” відразу для двох тоталітарних режимів – гітлерівського та сталінського. У Червоній Армії загинув кожен третій – порівняно з кожним 20-м в армії Великої Британії.

Наслідком зіткнення двох тоталітарних режимів стали небачені жертви як серед військових, так і серед цивільного населення України. Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією нашої держави. За роки окупації Україна втратила понад 5 млн. цивільних громадян, з яких 1,5 млн. складали євреї.

Символом згадування тих кривавих часів та примирення усіх народів стала квітка маку, графічне зображення якої використовують в Україні з 2014 року як уособлення перемоги над нацизмом та пам’яті про жертви. Таким чином Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

У ці дні ДП “УСС” вшановує подвиг українського народу, підкреслює його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлює повагу усім борцям проти нацизму та увічнює пам’ять про загиблих.

Миру усім нам! #Ніколи знову