Новини

29.01.2020

День пам’яті Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, ми вшановуємо пам’ять Героїв битви під Крутами. 102 роки тому справжні патріоти вписали легендарну сторінку в історію здобуття української незалежності.

Кілька сотень молодих, необстріляних курсантів вступили у протистояння із загонами більшовицької армії та дали бій трьохтисячному регулярному війську.

У далекому 1918 році радянсько-російська влада не могла змиритися з існуванням української незалежності, а визвольні змагання і проголошення незалежності УНР подавалося як громадянський заколот на землях колишньої імперії.

Важливо знати, що смерть українських героїв не була марною, адже їхня жертва дала змогу зупинити стрімкий наступ ворога. Ця затримка дозволила українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність і дозволив УНР отримати визнання незалежної держави на міжнародній арені.

Державне підприємство “Українські спеціальні системи” вшановує пам’ять героїв, які загинули тоді, і які, на жаль, досі гинуть за незалежність нашої держави. Вічна пам’ять і слава кожній жертві, яка була віддана за нашу свободу.

Слава Україні! Героям слава!